הפלת מוסטנג 20

פרטי המטוס:

דגם:P-51D מוסטנג

יצרן:נורת’ אמריקן, ארה”ב

פרטי האירוע:

במבצע קדש, בתאריך 31 באוקטובר 56 בשעה 09:30 הוזנק מבנה מטוסי מוסטנג של טייסת 116, שמטוסיה היו חמושים בפצצות נאפל”ם וברקיטות 5″ לתקיפת טור מצרי בין ביר חמה לג’בל לבני.

הטייסים רס”ן צחיק יבנה,סגן ישראל בורשטיין,סגן יהונתן אטקס, סרן הרי קרצשטיין, סגן יעקב רפאל וסגן אמנון בלוך, חצו את הגבול בניצנה וטסו מעל לכביש הצפוני של ציר תרד כדי לפגוש את הטור המצרי שנע עליו. המבנה טס מעל למתחם אבו עגילה ושם נורתה עליו אש נ”מ שפגזיה פגעו במטוסיהם של אטקס ורפאלי.

רפאלי, שהטיס את מוסטנג 20 התחיל לפגר. תא הטייס התמלא באדי בנזין ממיכל הדלק הפגוע ורפאלי פתח את החופה. לאחר כ-4 דקות טיסה החל המנוע לזייף. רפאלי הודיע שהוא חוזר על עקבותיו ובמהלך הפניה דמם המנוע. רפאלי הטיל את פצצות הנפל”מ ונחת נחיתת גחון על הרקיטות.

הוא הוציא את הגבישים ממכשיר הרדיו ועזב את המטוס. אטקס חג מעליו, העביר לבקר את נקודת הציון שבה נחת רפאלי ודיווח שהוא לא נפגע. הוא עזב את האיזור לאחר שהדלק במיכליו נגמר לאחר כשעתיים.

רפאלי חזר למטוס, הוציא מסירת ההצלה פריטים נחוצים והשמיד אותה,העלה את המטוס באש ונשאר לידו. סיור של חטיבה 4 הגיע למקום בשעה 14:30 וחילץ אותו.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x