הפלת סוחוי 7 סורי, 16.10.1973

כל הזכויות שמורות למחבר

ב-16 באוקטובר 1973 יצאנו לפטרול ברמת הגולן איתמר נוינר, ואני במטוס שחק מס’ 47. ההמראה הייתה כמעט באור ראשון כאשר השמש נמוכה במזרח. לאחר זמן קצר כאשר אנחנו בגובה נמוך באזור קוניטרה, מתקבלת הוראה “בכיוון מזרח ,למפגש” פנינו מזרחה , נוינר מקדימה מימין . אנו טסים מזרחה בגובה של כ-500 רגל .כ- 5-7 ק’מ מזרחה מקוניטרה אני מבחין בזוג סוחויים בשעה 9 שלי, ביעף תקיפה שטוח מצפון לדרום. התקיפה הייתה מכוונת נגד כוחותינו באזור “המובלעת”.

הודעתי לנוינר שאני לוקח אותם. פניתי שמאלה ונכנסתי לפניה שמאלית כדי לסגור עליהם. הם השלימו את התקיפה ופנו שמאלה בגובה נמוך לכיוון צפון מזרח ,לכיוון דמשק. האחורי המשיך ישר בעוד הקדמי נכנס לפניה שמאלית בכיוון צפון. התארגנתי אחרי האחורי קיבלתי קליטה ובמצב טוב שיגרתי. בינתיים מס’ אחד שלהם שהיה בפניה שמאלית הגיע לכיוון מערב והמשיך בפניה שמאלה בכיוון שלי. עקב כך אחרי שיגור הטיל לא עקבתי אחריו לראות אם הוא פוגע אלא מיד נכנסתי לפניה שמאלית לכיוון מס’ אחד שלהם.

המטוס המפיל:שחק 47 כפי שצולם בסככת הירוט של טייסת הסילון הראשונה בעת ביקור ביולי 1976. מרצה:סא”ל אורי גיל, מפקד הטייסת (באדיבות רענן וייס)
הוא השלים את הפניה ובהגיעו לכיוון צפון מזרח, ישר כנפים והחל לנתק מגע. נכנסתי אחריו סגרתי את הטווח . קיבלתי קליטה של הטיל ושיגרתי. הטיל ניהג טוב , פגע ונראה פיצוץ. המשך הטיסה היה ללא אירועים נוספים. מבחינת הכוונון והתנאים , השיגור הראשון היה במצב מאד דומה לשיגור השני ולכן לדעתי יש סיכוי טוב שגם הוא פגע, אך היות ואני פניתי ולא יכולתי לראות את הפגיעה , וכן ולא התקבל אישור מודיעיני על כך, לא נרשמה פה הפלה לזכותי.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x