הפלת קורנס 55

פרטי המטוס:

דגם
:F-4E פאנטום II

יצרן:מקדוננל דגלס, ארה”ב

פרטי האירוע:

ב-8 באוקטובר 73 הוזנק זוג מטוסי קורנס של טייסת 69 ליירוט שמונה מטוסי מיג סוריים שתקפו את כוחותינו באיזור הכינרת, בשעה 15:18.זוג מטוסי הקורנס עברו מעל לחזית הסורית,ומטוס 55 נפגע מטיל SA-6 שנורה לעברו. הצוות,גדעון יהלום וערן מור נטשו בשלום  מעל עמק הבכא . הנווט חולץ ע”י טנק של גדוד 77 שהעביר אותו לנגמ”ש שהעבירו לנפח.

סיפר יהלום:

לאחר משיכה בידית ההפלטה נשמעו 3 נשיפות אויר, ולאחר מכן מכה חזקה, מכת רוח,ומצנח פתוח. ראיתי את עירן קרוב אלי, כ-150 מטר צפונית לי. תוך  כדי נפילה נשמעו פיצוצים מהמטוס ומירי ארטילרי באיזור.

לא הצלחתי להפעיל רינה על ערוץ המצוקה.רוח מערבית סחפה אותנו מזרחה והייתי מודאג מאיזור הנפילה.ראיתי מתחתי טנקים שקניהם מכוונים מזרחה. על אחד מהם היה דגל בהיר.נגעתי בקרקע ליד גדר אבנים שהקיפה חירבה. השתחררתי מהמצנח והתחפרתי בתוך שוחה בחירבה (מה שבטוח בטוח…) חיילים הגיעו, שרקו וקראו לי. נפגשתי עם עירן בנגמ”ש.דיווחתי ברינה ששנינו בסדר.הוסענו ע”י כל מיני כלי רכב וחפ”ק.לא הפסיקו להעמיס עלינו מזון, כאילו אנחנו צריכים להשאר שם בקו הראשון.כל הדרך הרגשתי שיתכן ולא נצא מזה..

סיפר  ערן מור בדף הפייסבוק שלנו:

במקום נכח צלם עיתונות שהצליח לתפוס תמונה בה רואים את המטוס הבוער צולל אף מטה ומאחוריו שתי נקודות כתומות, מצנח טייס ונווט. התמונה פורסמה בשער האחורי של עיתון צרפתי או שוויצרי וקיבלתי אותה קצת לאחר תום המלחמה.

התמונה היתה ברשותי עד לפני מספר שנים ואבדה לי. אודה למי שיוכל לעזור למצוא אותה.

אנו מפנים את הבקשה לקהל הקוראים: נודה למי שיכול לאתר את התמונה  ולהעביר אלינו עותק ממנה. אנו נעבירה לנווט.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x