תאונת להטוט 202

פרטי המסוק:

דגם:500-MD דיפנדר

יצרן:מקדוננל דגלס הליקופטרים,ארה”ב

מספר יצרן: 89-0469D

תיאור האירוע:

ב-20 ביוני 94 נערך תרגיל אמנעה באוירת מסק”ר ובו השתתפו רביעיית מסוקי להטוט מטייסת 190 כנגד מסוקי צפע.בשלב מסויים רביעית הלהטוטים התפצלה.להטוטים מס’ 3 ו-4 במבנה עברו לעמדה משנית, ביצעו חישובי משקל והוחלט על ביצוע יעפים בואדי בהקפות שמאליות.

בכניסתו הראשונה של המוביל במורד ואדי,דיווח על ביצוע יעפים בהקפות  שמאליות. כשיצא מס’ 4 (להטוט 202) מהואדי, המוביל הפך את ההקפות לימניות.

להטוט 202 נכנס לפנייה במהירות 180 קשר במעלה הואדי תוך כוונה לבצע פניה של 180 מעלות ולהיכנס ליעף תקיפה. אולם טייס המסוק לא הבין שלא יוכל להשלים את הפנייה במהירות זו בלי לטפס מעל כתפי הואדי.כשנתקל בבעיה, הקטין את המהירות ע”י הורדת הקולקטיב והרמת אף המסוק.

מהירות המסוק נפלה. צוות המסוק לא שם לב לכך ולא בנה כח בזמן והמסוק החל לשקוע.הטייס הכניס רגל ימין וניסה להרים כח כדי להחלץ לכיוון מרכז הואדי ולהקטין את השקיעה,אך כשהבין כי אינו יכול להחלץ מהמצב, ישר את המסוק והרים את מוט הקולקטיב עד הסוף.

המסוק פגע בקרקע עם המגלש השמאלי,סיבסב ימינה , להבי הרוטור הראשי פגעו בקרקע,ואז המסוק התהפך שמאלה והתפרק. הצוות נחלץ בשלום אולם קיבל רישום לחובה על רמת טיסה נמוכה.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x