האלף השלישי

זהו עפר המנסה לכתוב מפני שרפי עורך סרטים.

אז אנחנו אחרי יום מעניין נוסף. היום התחיל מאוחר (קצב התחממות נמוך של הקרקע). המראנו אחרי 11:00 והלכנו לכיוון צפון מזרח. היציאה מזרחה הייתה קשה, לקח לנו זמן עד שאספנו גובה כדי לצאת, נתקענו נמוך
בערך 80 ק”מ מהשדה, קבענו שדה חרום (היינו 700 מטרים מעל הקרקע) ונצמדנו אליו עד שצברנו מספיק גובה כדי להמשיך לעננים.

כ-130 ק”מ מהשדה הגענו לעננים שעבדן יפה, והמשכנו איתם באותו כיוון לג ראשון של 200 ק”מ, הלג היה איטי למדי ההתחלה מאוחרת.

משם יצאנו דרומה לאורך הגבול עם בוצאנה ומתחת לשדרות עננים, בצענו לג מהיר למדי של 260 ק”מ. העננים בתוך נמיביה נעצרו בדיוק במשולש הגבולות של נמיביה דרום אפריקה ובוצאונה והמשך הלג שלנו היה לתוך דרום אפריקה מה שאסור לעשות.

רק להבהיר: להמשיך דרומה בנמביה אפשר, אבל בכחול בלי עננים להמשיך דרומה מתחת לעננים בדרום אפריקה אסור, וללכת לתוך בוצאונה זה שינוי כיוון גדול שפותח לג חדש.

החלטנו על לג צפונה, ורצנו 240 ק”מ ישר צפונה מתחת לעננים. בשלב זה מתחילים להיכנס השיקולים של סוף היום צריך לחזור לפני החושך והכיוון הביתה רובו בכחול . שיקול נוסף הוא המרחק ליום הטיסה עד ללג השלישי. היום נראה איטי ובעל פוטנציאל של 800 ק”מ , אלא שבתוך הלג השלישי נראה שאם נמשוך אותו מספיק צפונה נגיע ל-1000 ק”מ (סה”כ) ואולי גם נצליח לחזור .

לבסוף התנאים החליטו בשבילנו. התחלנו לאבד גובה (יש עננים שלא עובדים) ונאלצנו לחתוך לכיוון (צפון מערב). ענן שהרים אותנו באיטיות בחזרה ל-4 ק”מ השעה כבר קרובה מאד ל18:00 . פנינו לביטרווסר 240 ק”מ ושקיעה ב19:38 . באופן טבעי היינו רצים מהר רק להגיע לפני החושך , אלא שאז היינו גומרים את הגובה באמצע הדרך.

אז טסים טיסה מאד מבוקרת ומטפסים גם על טרמיקות של 1 מטר בשנייה ומגיעים על הקשקש.

יש לציין שדווקא כאן מתגלה הדאון הענק והכבד הזה במלוא גדולות ונותן ערכי גלישה שדאונים קטנים וזריזים רק יכולים לחלום עליהם.

עוד צריך לספר שהחזרה היא לדרום מערב שעתיים של שמש בעיניים.

ולבסוף פישול קטן. אנחנו טסים עם מכשיר ניווט (PDA עם תוכנה) שמחשב לנו את אורך הטיסה כפי שיתקבל באתר OLC. לקראת הגעה היה ברור שנגיע עם 984 ק”מ. על מנת לא לפשל, החלטנו לטוס עוד 8 ק”מ אחרי השדה (8 הלוך 8 חזור היחד ה-16 שחסרים) טסנו עוד 8 וחזרנו אבל התוצאה ב-OLC היא 994 ק”מ …

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *