טיסת השבת של רפי לוסקי 10.5.14

שלום חברים

 טיסת השבת שלי התבצעה הפעם על דאון  המועדון , הלא הוא הספיד אסטיר הישן/מחודש של המועדון, אז קודם, לפני הסיפורים הרגילים שלי, מילה טובה על דאון המועדון,

למרות גילו המופלג של הדאון ותכנותיו שהן לא כל כך ידידותיות למשתמש, הדאון ברמת תחזוקה מצויינת. הכול עובד, מכשור מצוין וקל לתפעול, בקיצור-  דאון השיאים של המועדון שעשה (טיפה בעזרתי) שיא מרחק ומהירות של השנה. מילה טובה לכל צוות האחזקה שעשה ושיפר אותו לרמה כזו. כן ירבו דאונים ברמתו.

אז מה היה לנו?

בוקר מקסים ותחזית טובה. אני בשדה עוד לפני 8 בבוקר, לחוץ לצאת מוקדם (סליחה לכל החברים שהלחצתי על הבוקר). המראה לטעמי חצי שעה מאוחרת, ישר לירושלים, יותר נכון בית”ר.

יחד עם שחר שהיה בפיק ועם אמנון ב די גי.,קצב מצוין ,גובה של 6-8 אלף רגל, היו טרמיקות במרחקים הנכונים ובזמן.

בדרך חזרה אספנו אתנו לדרום את ה די גי 505 עם אברון ויהודה מבאר שבע דרומה. השמים התנקו מעננים, אבל תוך כדי התקדמות נדלקו לנו קדימה עננים שסימנו בזמן את הטרמיקות הבאות, כך זה נמשך עד מכתש רמון. הגובה עלה בינתיים ל 9 אלף רגל, קצב הטיסה השתפר, ואנו כל החבורה אוספים את דודי שביט בדאון שלו. הכיוון לדימונה ערד. שחר ממשיך לבד כך גם אמנון.

אנו שלושה דאונים שרצים בכל הקצב לירושלים דרך חברון על גב ההר. הבקר עוצר אותנו לפני ירושלים מעל בית לחם, בחזרה דודי נעלם ואברון עם יהודה צמודים. אנו חוזרים לערד שם ביקרתי בגובה 10,000 רגל, מה שהספיק לי בהחלט להגיע עד קרוב לשדה בוקר. המרחק שאספתי הוא עצום, ויש סיכוי לחזור עם 500 קילומטר. חסר לי לפי החשבון כ- 20 קילומטר טיסה.

חזרה הביתה בסוף היום כשאני משתדל לאסוף כל מטר גובה, החישובים מורכבים, וגם מאוד חשוב לא להרוס יום כזה נהדר בנחיתת חוץ בגלל רצון העז שלי להשלים את ה 500 קילומטר, לכן תוך הקפדה על הקווים האדומים שהכרזתי עליהם לעצמי קודם, לא חוזר הביתה בערך גלישה  של פחות מ- 1:20 אני עוזב בצער את אזור שומריה וחוזר הביתה עם עודף קטן של גובה.

לסיכום טיסת השנה מעל 500 נקודות ב 485 קילומטר ובקצב של כ 80 קמ”ש.
כל הכבוד לכל החברים שביצעו טיסות מצוינות ביום כזה נפלא.

נחיתות רכות 

http://www.onlinecontest.org/olc-2.0/gliding/flightinfo.html;jsessionid=793B524DF73B59F54C278F2DE759E54F?dsId=3627583

תגיות:

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
0
Would love your thoughts, please comment.x