טיסת השבת של רפי לוסקי, 13.6.20

שלום חברים

עם תחזית שמשתנת בכל יום בתקופה של  5 ימים, מה שבטוח זה שבאותה השבת תהיה טיסה בגובה רב .

בבוקר, עם תחזית לגשם בדרום (כן, באמצע יוני) עננות ותנאיי דאייה שיתחילו ב 10 בבוקר ויסתיימו אחרי השעה 18:00, אני האופטימי הנצחי, מתכנן את שבירת שיא המרחק שעומד על 644.5 קילומטר. (אני ביצעתי אותו לפני שלוש שנים).

כיאה ליום של שיאים התגלחתי יפה, התלבשתי בבגדי דאיות המרחק של נמיביה והגעתי לשדה מוכן ליום גדול..

הפרטנר שלי הוא ארז. בשעה 10:00 כלום לא קורה, בשעה 11:30 באיחור רב נראה שתנאיי הדאייה מתחילים. אנו עולים לאוויר חיש מהר. ישנן טרמיקות ל 6,500 רגל, והפנים לירושלים. על פניו, על פי התחזית ב 12:00, יהיו שם ענני קומולוס בגובה 10,000 רגל לפחות. זה טוב. תנאים טובים, אבל העננות המובטחת אינה מגיעה לביתר עלית. אורי מצטרף אלינו, אני מנצל את זה שאורי מגיע רעב לטרמיקה. הגובה ממש נמוך מעל ההרים. אני מושך עד בית לחם וחוזר בלי גובה מתחת לאורי, ויחד אנו מתכננים לגשת לעמק האלה לנחיתת חוץ.

עבודת הצוות עם אורי (אחרי שנים של טיסות יחד) נותנת את התמורה. אורי מוצא טרמיקה חזקה מאוד שמצילה לנו את היום. איסוף גובה מ 600 רגל מעפ”ש עד לגובה 8,000 רגל. כוח מלא דרומה על גב ההר. המרחק בין הטרמיקות גדול מאוד, ואנו רואים מרחוק עמודי אבק גדולים בבקעת ערד.

Soaring

ההחלטה היא לעקוף את CTR  נבטים ממזרח. החלטה מעולה, אבל עדיין עם מימוש של תנאיי הדאייה מהתחזית. גם בגבהים של 6,000 רגל אין תלונות. אנו ממשיכים לדימונה. אורי מאחור מצטרף בכל פעם למטה בטרמיקות, אבל נצמד אלינו באופן מעורר הערצה. מדימונה למכתש הגדול, משם לכיוון מצפה רמון. ענן קטן נוצר בגובה רב דרומית למכתש רמון. אנו חוברים אליו קרוב למישר. הגובה שלנו רק 3,000 רגל, מה שמאפשר להגיע למנחת של מישר או מנחת עין יהב במזרח. הטרמיקה חזקה ויציבה ומטמפרטורה גבוהה מאוד בתוך התא, אנו עוברים ל 2-3 מעלות בלבד, ואת זה אנו מקבלים בגובה 12,500 רגל.

אורי מקבל את עידודו ומצטרף לכיוון שלנו לגבהים דומים.

ממשיכים דרומה. עננים רבים נראים בתוך סיני, ורוח חזקה מאוד מערבית מכניסה אותם לנגב. אנו ממהרים לכיוון דרום מערב, נצמדים לגבול מצרים ומשמרים גבהים טובים עד 15 קילומטר מאילת. שם הבקרה האווירית מסבירה לי שבשדה התעופה ברמון ליד אילת יש נחיתה של מטוס, ושאנו מתקרבים לאזור הפיקוח שלהם. כל הניסיונות שלי להסביר שהמטוס שנוחת לא נמצא ב 11,000 רגל לא עוזרים, ואנו מתבקשים לחזור צפונה. העיר אילת ממש מתחת, והים שכול כך רציתי לעבור מעליו נחסם לנו.

אז חזרה צפונה. העננים מתחילים להיות פחות איכותיים. באזור מכתש רמון הטרמיקה האחרונה של היום בשעה 15:30 רחוק מהתחזית, מביאה אותנו לגובה של 10,000. רגל נדרש 1:29 כדי לחזור הביתה. מרחק עצום וברוח צד של 40 קמ”ש.

אז גלישה של 40 דקות. כשהדאון הנפלא שלנו נותן לנו ערכי גלישה ממוצעים של 1:44 בפועל, מחזירים אותנו בקלות הביתה להקפה מסודרת עם שלל של כ 500 קילומטר. לא שבירת שיא, אבל בהחלט מכובד ליום שברובו היה כחול.

אורי מגיע כחצי שעה אחרינו עם מרחק דומה.טיסה הטובה ביותר של אורי מאז ומעולם.

כל הכבוד על ההתמדה והנחישות ועל הביצוע המרשים של אורי.

תודה לארז על טיסה מרשימה יחד.

נחיתות רכות https://www.onlinecontest.org/olc-3.0/gliding/flightinfo.html?dsId=7854251

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x