טיסת השבת של לוסקי, 24.9.11

שלום חברים

היום הגדול הגיע. אורי ואנוכי כבר ביום שני. ארבעה ימים קודם מתכננים את היום. בבוקר השמים כבר מתפוצצים בענני קומולוס נהדרים, רוב הדאונים של המועדון מתוכננים לצאת לטיסת מרחק.

כרגיל, אורי ואני מתוזמנים לצאת יחד. אורי יוצא קודם עמוס במים. כך הוא מגדיל מהירות ומשתווה לביצועים של הדאון שלי שבשל המנוע הדלק והטייס השמן שווה לדאון עמוס במים.

הלג הראשון מזרחה. אני רודף אחרי אורי שיצא קודם, ושנינינו כמו במירוץ, שומרים על קצב מהיר מאוד- גבהים של 6-7 אלף רגל, לג מהיר של 89 קמ”ש. מים המלח אנו טסים לכיוון דרום-מערב יישר לניצנה, אז פוגשים את אמנון 2,000 רגל מעלי. הלג השני במהירות של 70 קמ”ש .

בניצנה אחורה למזרח, אורי ואנוכי יורדים מתחת לגובה עבודה, ומתבזבז זמן יקר על היחלצות מגובה נמוך. היות ושנינו מתורגלים בעבודת צוות, מבלי תיאומים מיותרים אנו סורקים את השמים ומתכנסים אחד לשני ע”פ הטרמיקות היעילות יותר. עבודת הצוות שלנו מזכירה לי את שיטת העבודה של השקנאים בזמן הנדידה. הם גם טסים במבנה פזור בשמים, וכשאחד מהמבנה נכנס לאזור עם עילוי חזק יותר, כל הקבוצה מתכנסת אליו.

הזוגיות שלי באוויר עם אורי היא לאורך מספר שנים. הרבה שנים שאורי כטייס מרחק עבר את השלבים הטבעיים של הכישלונות, חוסר יעילות בטירמול, בחירת נתיב ועוד ועוד צרות צרורות. אבל לזכותו יאמר שהוא עשה זאת במן קצר, לא נשבר, והגיע לרמות הגבהות תוך שנים ספורות בהתמדה ראוייה להערצה, ובכל הצניעות, לי לקח מספר עשורי שנים להגיע לרמתי.

אז תענוג לראות בן זוג כזה באוויר עובד יעיל, יוצא ממצבים קשים בקור רוח ובחישובים מדויקים, והכי כיף מסונכרן עם הטיסה שלי עד הסוף, מה שעוזר לו ובמיוחד לי להצליח יותר.

דרך דימונה לערד, ועד מרכז צפונית לעין גדי, לג לא יעיל בגלל ההיחלצות מגובה נמוך והבקרה האווירית שזרקה אותנו לעיקוף דרומי גדול מ CTR נבטים. המהירות של הלג חלשה מאוד-34 קמ”ש.

בים המלח חגיגה אמיתית. אנו נפגשים מעל עין גדי עם שחר ואייל שמש בטווין, את אבי יחד עם יוסי אדרי בטווין נוסף, את גבי עם הספיד אסטיר, את אמנון ב-DG, את אורי כמובן עם ASW-20,לא רחוק מאיתנו מנחם עם הליבל, בקיצור, שבעה דאונים באזור מדברי מדהים, עם ים המלח הכחול העמוק.

מוזמנים לראות את הסרטון שצילמתי מהאייפון שלי
סיום הטיסה בלג האחרון היה במהירות מצויינת של 82 קמ”ש.

השלל של כ -400 קילומטר במהירות טובה של 77 קמ”ש

ביצועים מדהימים לכל חברי המועדון , והכי חשוב כולם חזרו הבייתה בלי חילוצים.

נחיתות רכות

תגיות:

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x