עמותת “יעלים”

על עמותת יעלים

עמותת יעלים הוקמה בשנת 1998 ע”י אל”מ (דימ’) איזי כנען שצירף אליו טייסי חיל האויר לשעבר ואזרחים שאיכפת להם, במטרה להגדיל את יכולותיהם של נערות ונערים מהעדה האתיופית, להקנות להם גאווה אישית וביטחון עצמי, ולגרום להם לשמש דוגמה לחבריהם להישגיות ולרמה אישית גבוהה, וכל זאת למען עתיד טוב יותר.

המטרות מושגות באמצעות פרוייקט חלוקת מלגות לסטודנטים בוגרי יחידות קרביות, פרוייקט “טייס ליום אחד” החושף את עולם התעופה בפני הצעירים, ובפרוייקט הדגל “טסים ומתגאים” בשיתוף עם ביה”ס לטיסה I FLY.

פרוייקטטסים ומתגאים

הפרוייקט עוסק בלימודי התעופה והטיסה עד להוצאת רישיון טיס פרטי, והשאיפה של אנשי העמותה היא שהבוגרים יראו בטיס את עתידם, עד לקבלתם לעבודה כטייסים באחת מחברות התעופה. עד היום הסתיימו ארבעה קורסים ושישה עשר חניכים קיבלו את רישיון הטיס. חניכי הקורס החמישי נמצאים בשלב הלימוד העיוני ועוד שישה נמצאים בקורס המעשי בשלב הטיסות, חלקם כבר עשו טיסת סולו.

החניכים בכיתת הלימוד. מקור: אתר העמותה (צילום: אריק קנה)

ללימודי התעופה מתקבלים  נערים ונערות בני 15 מבתי ספר בראשון לציון והסביבה, על סמך הישגי הלימוד שלהם, המלצות בתי הספר, ולאחר שעברו מיון בעמותה.

בשלב העיוני שנמשך שנתיים, לומדים החניכים אוירודינמיקה, את חוקת הטיס, את מבנה מטוס הטקסן, רדיו-טלגרף ,נווטות ומטאורולוגיה, וכן מקנים להם ידע טכני, וטיסות בסימולטור.

כל מי שנבחן ועבר בהצלחה את השלב העיוני, מתחיל בטיסות עם מדריך במטוס הטקסן, לפי חוקי התעופה בארץ. המטרה היא שהחניך יבחן ויוציא רישיון טיס עוד לפני גיוסו לצה”ל.

לקראת טיסת הדרכה במטוס הטקסן.מקור: אתה העמותה. (צילום: אריק קנה)

כמו כן עורכים לחניכים סיורים במוזיאון חיל האויר, במסדר כנפיים, במוזיאון בלטרון ובטייסת קרב, וכן מקנים  להם את אהבת הארץ ואת אהבת הזולת, ומגבירים בהם את המוטיבציה להתגייס ולשרת בצה”ל.

בביקור בטייסת 102.מקור: אתר העמותה.(צילום: אריק קנה)

כל אנשי העמותה עובדים בהתנדבות, והמימון לקורס, שאינו זול כמובן, מגיע כתרומות מאנשים פרטיים ומחברות שונות. העמותה רואה בבוגרי קורס הטיס שלה  מנהיגים פורצי דרך ומודל לחיקוי בקרב העדה האתיופית.

לרשימת חברי ההנהלה והמתנדבים: https://bit.ly/3uTxzJJ

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x