הפלת מיסטר 62

פרטי המטוס:

דגם:מיסטר IV

יצרן:דאסו, צרפת

תיאור האירוע:

ביום שישי,21.11.67  בעה 08:45  החלו טנקים ותותחים ירדניים שהיו מוצבים מעבר לנהר הירדן,באיזור גשר אום שורט,צפונית ליריחו, לירות אש לעבר כוחות צה”ל שהיו מוצבים במקום. כוחותינו השיבו באש וח”א הוכנס לכוננות. חיל האויר הזניק החל משעה 09:40 מבנים של מטוסי מיסטר מטייסת 109 ומטייסת 116 ,וכן מבנה של מטוסי אורגן של טייסת 113 לתקיפת הכוחות הירדניים והשתקת האש. 

את אחד המבנים של טייסת 116, שהמריא מתל נוף בשעה 10:20  הוביל סמ”ט א’ של הטייסת,סרן דוד נבו במיסטר 62. איתו במבנה היו סגן שמואל בן רום,סג”מ מנחם אליהו,וסגן אורי ספיר. משימתו של המבנה היתה לתקוף בפצצות נפל”מ מטרות בין שונת נמרין לעיירה כראמה.בעת התקיפה נפגע מטוסו של נבו מאש נ”מ שירו הירדנים.נבו הפנה את מטוסו לכיוון שטח ישראל אך איבד את השליטה בהגאיו ונאלץ לנטו כשהמטוס ממשיך לכיוון דרום מערב ולבסוף פוגע בקרקע ומתרסק. 

כשנחתו טייסי המבנה ונבו לא שב הוזנקו מתל נוף , כ-20 דקות לאחר הנטישה שני מסוקי S-58 של טייסת 124 וכן מטוס נורד של טייסת 103 כדי לנסות ולאתר את נבו בעזרת מאתרי אותות של מכשיר “שרה”  שהיו מורכבים עליהם. נבו צנח והגיע בשלום לקרקע אך הותקף מיד עם נחיתתו ונרצח בידי בדואים שהיו באיזור.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x