התנגשות קורנסים 128 ו-154

פרטי המטוסים:

קורנס 128:

דגם: F-4E-41-MC פאנטום II

יצרן: מקדוננל דגלס,ראה”ב

מספר יצרן: 3752

מס’ חא”א: 68-0545

קורנס 154:

דגם: F-4E פאנטום II

פרטי האירוע:

ביום שישי, ה-23 ביוני 1972, המריאו מתל נוף ארבעה מטוסי קורנס של טייסת 119 לתרגול קרב אויר זוגות מעל הים התיכון.תוך כדי תרגול, במרחק של כ-25 קילומטר מערבית לאשדוד ובגובה 14,000 רגל, טסו קורנס 128 שאותו הטיס סגן ארנון אהרון עם הנווט גלאון, וקורנס 154 שאותו הטיס ערן רמות עם הנווט נתן פרי זה מול זה בנתיב התנגשות.ולבסוף כנף ימין של קורנס 128 פגעה בכנף שמאל של מטוס 154 ושני המטוסים יצאו מכלל שליטה. ארבעת אנשי הצוות, נטשו בהצלחה וצנחו למימי הים התיכון.

זוג מטוסי עייט מוטסים על ידי גרשוני ופדהצור, שהיו גם הם בטיסת אימון, הופנו לאזור הנטישה על ידי הבקר. טייסי הסקייהוק זיהו את ארבעת הנוטשים וכיוונו את מסוקי החילוץ. המסוק הראשון שהיה יסעור אסף את רמות פרי וגלאון,ומסוק החילוץ השני מדגם “סופר פרלון”, ובו שני צוללנים מהקומנדו הימי הופנה לחילוץ סגן ארנון אהרון.ששכב פגוע על סירת ההצלה.

לוחמי הקומנדו הימי לא היו מיומנים בחילוץ טייס וכתוצאה מהמאמץ אחד מהם איבד את כוחותיו והחל לטבוע.מסוק סופר פרלון נחת על המים כדי לחלץ אותו,ובתוך כך נעלם סגן אהרון מתחת לגחון המסוק.לאחר שלושה ימי חיפושים הוא הוכרז כחלל צה”ל שמקום קבורתו לא נודע.

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!