תאונת עיט 164

תאונה לעיט דו מושבי

פרטי המטוס:

דגם: TA-4H סקייהוק

יצרן: דגלס,מפעל אל סגונדו, קליפורניה,ארה”ב

פרטי האירוע:

רס”ן דני גורי,מפקד הקא”מ (קורס אימון מתקדם) בטייסת 140,המריא מבסיס רמון ביום 27 במאי 1984 כמדריך לגיחת אימונים במטוס עייט דו מושבי מס’ 164 של הטייסת.על הגאי המטוס היה סגן אילן רוזנטל.

בהיותם מעל למטווח החלה נזילת דלק וכתוצאה מכך פרצה אש במטוס. גורי דיווח לבקר שהם נוטשים ושניהם משכו בידיות ההפלטה של כיסאות המפלט במטרה לנטוש את המטוס הבוער, אך מערכת ההפלטה לא פעלה ושניהם נספו בהתרסקות המטוס, דרומית למישר.

הגיב למאמר דורון כהן:

במשך שנים בקבע ובמילואים סירבתי לחתום פריפלייט על המטוס הזה, בגלל נזילות דלק קשות בפנל 80 מתחת לחיבור הצנ”פ למנוע. יצא לי שם של טרבל מייקר והיו מביאים טירונים שיחתמו עליו במקומי. באחד התרגילים התפרקה הכנף, מערכת ההפלטה לא פעלה ואיבדנו שני טייסים נפלאים.

בשברי המטוס נמצא כדור 20 מילימטר ממלחמת ויאטנם שקרע את הקורה האחורית של הכנף ותוקן עם פצ’ים שכל הזמן נזלו. עד היום יש לי סיוטים שיכולתי למנוע את התאונה אם הייתי מתערב בנקודת ההתערבות, הופך כמה שולחנות בטייסת, במפקדת הבסיס או במטה ח”א. אולי הטייסים היו היום בפנסיה. למדתי שאסור לוותר, וחייבים ללכת עד חורמה כאשר אתה רואה אסון פוטנציאלי, ואסור לך להשאר פסיבי. אגב תאונת ה- 164 היתה התאונה המחרידה והמצמררת ביותר בח”א.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
דורון כהן
דורון כהן
1 year ago

במשך שנים בקבע ובמילואים סירבתי לחתום פריפלייט על המטוס הזה בגלל נזילות דלק קשות בפנל 80 מתחת לחיבור הצנ”פ למנוע, יצא לי שם של טרבל מייקר והיו מביאים טירונים שיחתמו עליו במקומי. באחד התרגילים התפרקה הכנף, מערכת ההפלטה לא פעלה ואיבדנו שני טייסים נפלאים! בשברי המטוס נמצא כדור 20 מילימטר ממלחמת ויאטנם שקרע את הקורה האחורית של הכנף ותוקן עם פטשים שכל הזמן נזלו. עד היום יש לי סיוטים שיכולתי למנוע את התאונה אם הייתי מתערב בנקודת ההתערבות, הופך כמה שולחנות בטייסת, במפקדת הבסיס או במטה ח”א. אולי הטייסים היו היום בפנסיה. למדתי שאסור לוותר וחייבים ללכת עד חורמה כאשר אתה רואה אסון פוטנציאלי. ואסור לך להשאר פאסיבי. אגב תאונת ה 164T היתה התאונה המחרידה והמצמררת ביותר בח”א.

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
1
0
Would love your thoughts, please comment.x