תאונת הרוורד 1106

פרטי המטוס:

דגם:AT-6 טקסן

יצרן:נורת’ אמריקן,ארה”ב

פרטי האירוע:

(מקור:אתר נעדרים)

בערב יום 15 בפברואר 60  נערכו טיסות ניווט של חניכי קורס טיס 31 במטוסי הרוורד. החניכים,יאיר חטיבה,דן סגרי,יעקב זיק,צבי אומשווייף וגיורא יואלי  יצאו לטיסה לבדם, בזה אחר זה. נתיב הטיסה המתוכנן היה תל נוף- אור עקיבא- כדורי- עתלית- תל נוף.

בכל נקודה היה על החניך לדווח באלחוט. יאיר חטיבה, שהטיס את מטוס 06 המריא לטיסה בשעה 19:05. הוא דיווח על הצבת כיוונים 1, 2 ו- 3. הדיווח האחרון שהתקבל ממנו היה בשעה 20:03 כשהודיע למגדל הפיקוח ברמת דוד שהוא חולף צפונית לבסיס מכיוון מזרח לכיוון מערב.

חטיבה  לא דיווח על הצבת כיוון 4 (מעתלית לתל- נוף) ובשעה 20:15 דיווח הש”ג של שייטת 13 בעתלית לקצין התורן שראה מטוס מתרסק לים. חניך הטייס שטס אחרי  חטיבה  הגיע לעתלית בשעה 20:18 ודיווח כי לא ראה  שום דבר יוצא דופן.

מבסיס תל נוף הוזנק לחיפושים מסוק S-58 מס’ 12  של טייסת החרב המתהפכת ובו הצוות ספיר / השילוני/יאיר.המסוק נחת ליד מגדים כדי לאסוף עדויות ואז אירעה תקלה במנוע. מתל נוף הוזנק מסוק מס’ 11 ובו אורי ירום וחים נווה.הם נחתו במגדים, אספו את המכונאי המוטס והמשיכו בחיפוש.

במקביל הוזנק מתל נוף מטוס הרוורד ובו המדריך הרי קרסנשטיין. הוא הטיל נורי תאורה וכשנגמרו, חזר מסוק 11 ואסף את צוותו של ה-12.

עם אור ראשון של יום המחרת המשיכו מסוקים בחיפושים אך ללא הצלחה.

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *