כפיר 304

פרטי המטוס:

דגם: כפיר TC-2

יצרן: התעשיה האוירית,ישראל

מספר יצרן: B.10

כפיר 304 של טייסת 144 (הדמיית מחשב)

תולדות המטוס:

בתקופת שירותו בחיל האויר המטוס שימש בטייסת 149 להסבת טייסים למטוס הכפיר מבסיס עובדה. לאחר מכן שימש לתפקיד דומה בטייסת 144 בבסיס חצור. עם יציאתו משירות הועבר לבסיס עובדה לאחסנה.

בשנת 2004 הועבר לתעשיה האוירית לצורך שיקום ומכירה לח”א של קולומביה. נראה בתע”א בשיפוץ בשנת 2006, ונראה צבוע בצבע יסוד באפריל 2007. המטוס גם שודרג ובין היתר הורכב מוט לתידלוק באויר ובוצעו השינויים הנדרשים במערכת הדלק, וכן מגן הרוח הוחלף במגן רוח חדש העשוי מחתיכה אחת (One Piece Windshield). השיפוץ וטיסות הניסוי הסתיימו ביוני 2009 והמטוס נצבע בצבעי ח”א של קולומביה עם מס’ הזנב FAC3004. הוא הועבר לקולומביה בדרך הים בסוף יוני 2009.

ביום 20 ביולי 2009 יצא המטוס עם שני טייסים של התעשיה האוירית לגיחה מש”ת קרטאגנה.כנראה שעקב תקלה טכנית לא הצליח להתרומם מהמסלול.הצוות כיבה מנוע והוציא מצנח עצירה,אך לא הצליח לבלום את המטוס עקב המהירות הגבוהה, והמטוס המשיך לרוץ, “גמר מסלול”,פרץ את הגדר המקיפה אותו,חצה כביש, ונעצר לבסוף על ערימת סלעים לפני חוף הים. אש פרצה בחלקו האחורי של המטוס והצוות פתח את החופה וקפץ החוצה.כבאיות שהגיעו מהשדה כיבו את האש.למטוס נגרם נזק כבד. הועבר לתע”א לשיקום.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x