הפלת שני מטוסי סוחוי 7 מצריים, 28.4.1970

מטוסי סוחוי 7 ומטוסי מיג 17 של חיל האויר המצרי תקפו מטרות של צה”ל באיזור עין מוסא וקנטרה שליד תעלת סואץ ביום 28 באפריל 70. הבקרה הזניקה מבסיס ח”א ברפידים זוג מטוסי שחק של טייסת 119 שהיו שם בכוננות יירוט. הטייסים, דרור חריש בשחק 83 ויצחק ניר בשחק 79, הגיעו לאיזור, זיהו את התפוצצות הפצצות שהטילו המטוסים המצריים וכן זיהו שני זוגות של מטוסי סוחוי 7.

סוחוי 7 של ח”א המצרי

חריש וניר החלו ברדיפה אחרי מטוסי הסוחוי בגובה נמוך כשהטייסים המצריים משחררים את הפצצות שנותרו תחת כנפיהם כדי להקל על משקלם וכושר התימרון שלהם. ניר נכנס אחרי הסוחוי האחורי שהיה מס’ 4 במבנה. תוך כדי כך נפגע מטוסו מרסיסי פצצה שהשליך טייס הסוחוי. ניר משך את מטוסו למעלה ובדק את המטוס וחריש נכנס במקומו למרדף.

כשהגיע חריש לטווח טילים שיגר טיל הדרן וזה פגע באחד ממטוסי הסוחוי. דלק החל לזרום מקצה הכנף של המטוס המצרי אך זה המשיך לטוס. בינתיים חזר ניר לקרב, הלך על הסוחוי האחורי והורה לחריש ללכת על הקדמי. ניר שיגר טיל ללא קליטה והטיל נכנס לאדמה. הוא צימצם את הטווח ולחץ על הדק התותחים. בשל תקלה רק תותח אחד ירה והחטיא.הטייס המצרי שבר וניר אחריו, התייצב מאחורי זנבו, ירה שוב והסוחוי נפגע והתרסק. חריש שיגר טיל על הסוחוי שאחריו רדף והסוחוי נפגע והתפוצץ.

שתפו את המאמר

מנוי
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

מאמרים אחרונים

קטגוריות

ניוזלטר מרקיע שחקים

הירשמו לניוזלטר של מרקיע שחקים ותהיו הראשונים לדעת על מאמרים ועדכונים חדשים באתר!

תודה על הרשמתך
0
Would love your thoughts, please comment.x